Renovace kuchyňské linky!

Máte již také dost vzhledu vaší kuchyňské desky, ale nemáte dostatek financí na to, abyste si pořídili novou kuchyňskou linku nebo zaplatili profesionála, který vám výměnu provede?

Nebojte se, mám pro vás tip, jak zvládnout výměnu desky sami doma.

Krok číslo jedna
Než se pustíme do sundání staré pracovní desky, odpojíme dřez a vypustíme sifon. Nezapomeňte také zavřít přívod vody. Možná je vhodná doba vyčistit tak i zanesený odpad, když už jsme u tohoto kroku.

Krok číslo dva
Abychom desku mohli sundat, musíme tedy kuchyňský dřez také od pracovní desky oddělit. Většinou je dřez samozřejmě přichycen právě k pracovní desce kovovými úchyty, které jsou uvnitř linky. Uvolníme následně také pracovní desku. Aby to šlo snadněji, odstraňte i dvířka kuchyňské linky. Poté ještě nezapomeňte odpojit baterii.

Krok číslo tři
Nesmíme zapomenout podle staré desky učinit nákres výřezu pro dřez a baterii na desku novou. Po vyříznutí těchto otvorů, nezapomeňte hrany ošetřit silikonem, abyste nemuseli renovaci desky podstupovat během následující roku znovu.

Krok číslo čtyři

Dalším krokem bude začištění hrany desky. Krásně načisto a přesně nalepená a dobře oříznutá páska bude nejen dobře působit, ale samozřejmě chránit i bok desky.

Krok číslo pět

Na samý závěr této výměny určitě nezapomeňte připevnit také lemovací lištu. Ta bude chránit celou kuchyňskou linku a hlavně vaši novou desku před zatékáním. Nezapomeňte si k liště zakoupit i rohové spoje a zakončení, ať je vše krásné a dokonalé.

Není to snadné, ale ani to není nemožné! Půjdete do toho?